تبلیغات
سرزمین زوتوپیا - معرفی ویس اکتورهای اصلی انیمیشن Zootopia

معرفی ویس اکتورهای اصلی انیمیشن Zootopia

دوشنبه 11 مرداد 1395 11:13 ب.ظ

نویسنده : ★sara★

دوبله و صداگذاری یک انیمیشن در واقع مهم ترین بخش در ساخت یک انیمیشن می باشد. ویس اکتورها باید تا حدی قوی و حرفه ای باشند که بتوانند به شخصیت های کار، جان ببخشند و تمام رفتارهای کاراکتر را برای مخاطب باورپذیر جلوه دهند که اگر این کار با موفقیت صورت نگیرد، در واقع کل پروژه با شکست مواجه شده است. از این رو امروزه در جهان و در صنعت انیمیشن سازی هزینه و زمان بسیاری برای دوبله و صداگذاری کار صرف می کنند تا انیمشن را با بالاترین حد کیفیت ارائه کنند.

در زیر قصد داریم به معرفی صداپیشه های نسخه اصلی جدیدترین کار دوبله شده توسط گروه تهران، یعنی انیمیشن Zootopia بپردازیم.

شخصیت Judy hops با صداپیشگی Ginnifer Goodwin :
بازیگر و صداپیشه آمرکایی متولد سال ۱۹۷۸ در ایالت ممفیس. او را بیشتر بخاطر ایفای نقش در سریال های Big Love و Once Upon a Time می شناسند. او همچنین تا کنون در Mona Lisa Smile, Something Borrowed, Walk the Line, He’s Just Not That Into You و Zootopia، صداپیشگی کرده است.

۱٫zootopia-ginnifer

شخصیت Nick Wild با صداپیشگی Jason Bateman :
کارگردان، تهیه کننده و بازیگر متولد سال ۱۹۶۹ در نیویورک.  او تا کنون موفق شده است برای بازی در نقش Michael Bluth در طنزهای Arrested Development جایزه هایی از TV Land Award، Golden Globe و Satellite Award دریافت کند. او در کارهایی نظیر  Juno (2007), Hancock (2008), Up in the Air (2009), The Switch (2010), Paul (2011), Horrible Bosses (2011), The Change-Up (2011), Identity Thief (2013), Bad Words (2013), Horrible Bosses 2 (2014), The Gift (2015) و Zootopia تا کنون ایفای نقش و صداپیشگی کرده است.

۲٫zootopia-jason-bateman

شخصیت Gazelle با صداپیشگی Shakira:
Shakira Isabel Mebarak Ripoll، خواننده، آهنگساز و مدل کلمبیایی متولد سال ۱۹۷۷ در Barranquilla می باشد. بدون شک شهرت او به قدری هست که نیاز به معرفی بیشتری نباشد. او را در انیمیشن Zootopia در نقش Gazelle میبینیم.

۳٫shakira-ghazalle

شخصیت chief Bogo با صداپیشگی Idris Elba:
بازیگر، صداپیشه و موسیقی دان انگلیسی متولد سال ۱۹۷۲ در شهر لندن. بیشترین شناخت را از او بخاطر ایفای نقش drug baron Russell “Stringer” Bell در سریال The Wire دارند. او تا کنون در پنج دوره مراسم Golden Globe نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر تلویزیونی بوده که در یک دوره موفق به دریافت این جایزه شده است. او همچنین چهار بار نامزد دریافت جوایز مختلف از Primetime Emmy Award شده است. او در فیلم هایی همچون American Gangster، Takers، Thor، Prometheus و … نقش آفرینی کرده است و صدایی او را در The Jungle Book بجای Shere Khan، در Finding Dory بجای Fluke و در Zootopia بجای Chief Bogo شنیده ایم.

۴٫zootopia-idris

شخصیت Mayor Lionheart با صداپیشگی J. K. Simmons:
بازیگر آمریکایی متولد سال ۱۹۵۵ در Grosse Pointe, Michigan. او ابتدا با بازی در نقش Dr. Emil Skoda در سریال Law & Order در سال ۱۹۹۰ شناخته شد و در ادامه در فیلم هایی از قبیل Sam Raimi’s، Spider Man trilogy، The Legend of Korra، The Adventures of Pete & Pete و … ایفای نقش کرد و به شهرت فراوان رسید. همچنین صدای او را در بازی ویدئویی Portal 2 بجای Cave Johnson ، در BoJack Horseman بجای Lenny Turtletaub ، در Gravity Falls بجای Stanford ، در پاندای کنگفوکار ۳ بجای Kai و در Zootopia بجای Mayor Lionheart شنیده ایم.

۵٫daum

شخصیت Bellwether با صداپیشگی Jenny Slate:
کمدین، بازیگر و صداپیشه آمریکایی متولد سال ۱۹۸۲ در ایالت Massachusetts. او ابتدا کار خود را با نمایش های کمدی، تقلید صدا و از این قبیل کارها آغاز کرد و کم کم وارد سینما و تلویزیون شد. صدای او در کارهای Bob’s Burgers بجای شخصیت Tammy Larsen، در Star vs. the Forces of Evil بجای Pony Head ، Adventure Time بجای Huntress Wizard و بسیاری کارهای دیگر شنیده شده است. او در انیمیشن Zootopia شخصیت Bellwether را صداپیشگی کرده است.

۶٫Jenny-Slate

شخصیت Officer Clawhauser با صداپیشگی Nate Torrence:
بازیگر طناز آمریکایی متولد سال ۱۹۷۷ در ایالت اوهایو. او ابتدا در نقش Wade Bailey در سریال Hello Ladies شناخته شد. او تا کنون در برنامه های تلویزیونی از قبیل Malcolm in the Middle, How I Met Your Mother, Las Vegas, Brooklyn Nine-Nine, House M.D و Ghost Whisperer حضور داشته است. صدای او را در انیمیشن Zootopia بجای شخصیت Officer Benjamin Clawhauser شنیده ایم.

۷٫zootopia-nate-torrance

شخصیت Duke Weaselton با صداپیشگی Alan Tudyk:
Alan Wray Tudyk، بازیگر و ویس اکتور آمریکایی متولد سال ۱۹۷۱ در تکزاس می باشد. او ابتدا با بازی در سریال Firefly بجای شخصیت Hoban “Wash” Washburne شناخته شد. او همچنین یکی از بهرین دوبلرهای استودیو Walt Disney Animation می باشد که تا کنون صدای او را در انیمیشن های بسیاری شنیده ایم. او در سری انیمیشن عصر یخبندان بجای شخصیت های Lenny-Dodo-Freaky Mammal ، در Alvin and the Chipmunks بجای Simone ، در Strange Frame بجای Chat ، در انیمیشن رالف خرابکار بجای King Candy ، در Frozen بجای Duke of Weselton ، در شش ابرقهرمان بجای Alistair Krei ، در The Angry Birds بجای Pilot Pig و … صداپیشگی کرده است. صدای او را در انیمیشن Zootopia بجای Duke Weaselton شنیده ایم.

۸٫zootopia-alan-tudyk

شخصیت mrs. otterton با صداپیشگی Octavia Spencer:
بازیگر آمریکایی متولد سال ۱۹۷۰ در Alabama . او ابتدا در سال ۲۰۱۱ با بازی در فیلم The Help دیده شد. صدای او را در انیمشن Zootopia بجای شخصیت mrs. otterton شنیده ایم.

۹٫octavia-spencer

شخصیت Yax با صداپیشگی Tommy Chong:
Thomas B. Kin “Tommy” Chong، بازیگر، کمدین، کارگردان، نویسنده و موسیقی دان کانادایی متولد سال ۱۹۳۸ در آلبرتا می باشد. صدای او را در Hoodwinked Too! Hood vs. Evil بجای Ston، در Cheech & Chong’s بجای Chong شنیده ایم. که البته نویسنده انیمیشن Cheech & Chong’s نیز بود است. در Zootopia او بجای شخصیت Yax صداپیشگی کرده است.

۱۰٫zootopia-chongدیدگاهها : ^^
آخرین ویرایش: دوشنبه 11 مرداد 1395 11:15 ب.ظ